Trendy okularowe 2017

Rozpoczął się czas, kiedy niezbędnym dodatkiem każdej stylizacji są okulary. Największą popularnością cieszą się powszechnie znane i lubiane modele: nerd  oraz panto i wzór stylizowany na kocie oko. Poza tym, na rynku pojawiły się modele wykonane z drucianych, cienkich ramek, czy też oprawki zrobione z naturalnych tworzyw typu drewno. W zakresie kolorystyki trendy okularowe obejmują klasyczne barwy: czerń, delikatna czerwień, zieleń oraz brązy.

Trendy okularowe 2017 to ważny element stylizacji, doceniany przez każdego projektanta mody. Mają oni świadomość, że ten drobny z pozoru dodatek jest w stanie nadać szyk i elegancję i podkreślić osobowość każdego, który go nosi. Dowodem na to była widoczna obecność tej tendencji podczas Fashion Week w 2017, mającego miejsce w Berlinie. Właściwy dobór okularów jest w stanie nadać twarzy dynamiki i wyrazistości. Potrafi stać się centralnym punktem stylizacji i być jego bazą. Design okularów powinien być dostosowany do osobowości. W 2017 roku do wyboru pojawi się bogata oferta różnych oprawek, a dominującymi będą modele typu retro. Wśród nich wyróżniać się będą tak zwane kocie oczy, okulary panto (grube, wyraziste oprawki) oraz futurystyczna ramka z podwójnym mostkiem, zwana double frame.

Co warto wiedzieć?

Trendy okularowe 2017 dowiodą popularności zarówno minimalistycznych, delikatnych oprawek, jak i okrągłych, zdecydowanych modeli. Jako kolor sezonu typowany jest czarny oraz czerwony, a zatem wyraziste i żywe barwy. Poza tym, coraz częściej w salonach pojawiają się zielone oprawki, jako przełamanie klasycznych i tradycyjnych form. Innowacyjne okażą się natomiast tworzywa, z jakich wykonywane będą oprawki. Co ciekawe, szczególnie popularne będą oprawki drewniane, choć nie zabraknie także metalowych, znanych wszystkich oprawek. Zachowany zostanie jednak umiar i delikatność, dzięki czemu twarz ozdobiona takimi okularami zyska przyjemny i atrakcyjny wygląd. Mając na uwadze trendy okularowe 2017 trzeba jednak mieć świadomość, że podstawowym warunkiem dobrego doboru oprawek jest poczucie komfortu osoby je noszącej. Jakakolwiek przesada w tej kwestii jest od razu widoczna na twarzy, co sprawia, że okulary zamiast stać się ozdobą twarzy, nadają jej nienaturalny wygląd. Ponadto, dobrze jest zachować zdrowy rozsądek przy wyborze tego, nieodłącznego często, elementu garderoby. Oprawki zmienia się na pewien czas, trendy przemijają. Jeśli jednak decydujesz się na przykład na zakup dodatkowej pary, wówczas dobrze mieć na uwadze aktualne propozycje czołowych projektantów.