oprawki persol

Persol to jedna z tych marek, której produkty cieszą się uznaniem na świecie. Jednym z jej kultowych modeli jest szczególnie chętnie noszony przez mężczyzn 649. Kilka słów na temat historii powstania firmy oraz tego, jakie okulary i oprawki Persol produkuje, znajdziecie w dalszej części tekstu.

Podstawowe informacje o marce

Persol to włoska marka, której nazwa pochodzi od zwrotu „per il sole”. Istnieje od 1917 r., a jej założycielem jest Giuseppe Ratti. Swoją obecność na rynku rozpoczęła od produkcji gogli dla pilotów, jednak z czasem zaczęła wytwarzać okulary przeciwsłoneczne i tak jest do dnia dzisiejszego. Najsłynniejszym modelem z całej kolekcji marki jest klasyczny model 649. Stworzono go w 1957 r., i co ważne, jego wygląd nie uległ zmianie – dziś prezentuje się identycznie jak wtedy, a jego oprawki mają taki sam kształt. Warto jednak nadmienić, że jakiś czas po tym, jak wyżej wspomniany produkt został wprowadzony do sprzedaży, postanowiono go nieco zmodyfikować. Tak powstał model PO 714, który różni się od 649 jedynie tym, że ma składane oprawki.

Marka Persol to synonim luksusu. Jej produkty robione są we Włoszech i to w większości przypadków ręcznie. Do ich wykonania używa się wysokiej jakości materiałów i korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Okulary i oprawki Persol uwielbia mnóstwo gwiazd (ty też możesz się w nie zaopatrzyć robiąc zakupy na eyemasters.pl) . Nosił je m.in. sam James Bond. Doskonale wpisują się w klimat retro i vintage, a uwagę zwracają w nich przede wszystkim wysoce dopracowane detale.

Okulary i oprawki Persol – co warto o nich wiedzieć?

  • Oprawki o ruchomych zawiasach stworzono już w 1938 r. Rozwiązanie było przełomowe i sprawiło, że okulary można było lepiej i łatwiej dopasować do twarzy i wygodnie nosić np. w kieszeni marynarki, bo zajmowały niewiele miejsca.
  • W okularach marki Persol pojawiają się soczewki mineralne polaryzacyjne i z fotochromem. Zapewniają doskonała ochronę przed odblaskami słonecznymi, co docenia każdy, kto nosi produkty tej firmy.
  • Każde oprawki Persol mają strzałę na zauszniku. To znak rozpoznawczy marki, który nosi nazwę Suprema.
  • Do 1991 r. okulary marki Persol można było kupić jedynie we Włoszech. Dopiero później zaczęto otwierać salony firmowe w innych zakątkach świata.
  • Obecnym właścicielem marki Persol jest grupa Luxottica, do której należą takie znane firmy jak Ray-Ban i Oakley.
  • Oprawki Persol produkuje się z wysokiej jakości surowców, których podstawę stanowi octan celulozy.
  • Produkty marki Persol to klasyka w najlepszym wydaniu. Pierwsze skrzypce grają w nich eleganckie oprawki w stonowanych kolorach. Są dość uniwersalne, jednak szczególnie dobrze prezentują się w nich panowie.