Okulary z polaryzacją

Okulary z polaryzacją – co to takiego?

Jeszcze kilka lat temu o okularach z polaryzacją słyszeli jedynie ci, którzy żywo interesowali się trendami rynku optycznego. Oczywiście zakup takich okularów był możliwy, ale ceny skutecznie chłodziły zapędy niektórych klientów. Dziś okulary z polaryzacją są jednym z najchętniej kupowanych produktów w salonach optycznych.

Okulary z polaryzacją a okulary przeciwsłoneczne

okularkiZarówno okulary z polaryzacją, jak i okulary przeciwsłoneczne mają skutecznie chronić wzrok. Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, mówi się przede wszystkim o ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV. W przypadku okularów polaryzacyjnych, poruszany jest raczej temat odblasków. Z powyższego wynika, ze okulary przeciwsłoneczne zdecydowanie nie są tym samym co okulary z polaryzacją, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by obydwa rozwiązania połączyć.

Okulary z polaryzacją zamiast tradycyjnych soczewek

Ten, kto miał okazję przymierzyć okulary z polaryzacją, raczej nie będzie chciał wracać do zwykłych soczewek. Jakość widzenia jest nieporównywalna! Soczewki okularów polaryzacyjnych są wykonane w taki sposób, że stanowią filtr dla rozproszonego, niespolaryzowanego światła, a zatem przepuszczają tylko fale świetlne ukierunkowane pionowo. Oznacza to tyle, że usuwają zbędne odblaski. Każdy, kto zakłada okulary z polaryzacją (dowiedz się więcej na tej stronie), lepiej widzi kolory – są one wyraźne, żywe. Właściwie wszystko dookoła wygląda lepiej, nie rozmazuje się. Oglądany świat jest łagodniejszy dla oka, zatem zostaje wyeliminowany problem z mrużeniem oczu. Jest to szczególnie ważne dla kierowców, którzy niekiedy w trudnych warunkach muszą spędzić za kierownica samochodu wiele godzin.

Soczewki polaryzacyjne znacznie wpływają na jakość widzenia

Po założeniu okularów z polaryzacją znaczniej poprawie ulega jakość widzenia. Ale czy coś jeszcze się zmienia? Należy pamiętać, że okulary polaryzacyjne nie chronią oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV, bowiem to jest zadanie dla filtrów UV. Jak już zostało wspomniane wyżej, okulary przeciwsłoneczne mogą być wyposażone w soczewki polaryzacyjne, ale nie zawsze jest to regułą.

Soczewki z polaryzacją mogą przyciemniać obraz, ale nie muszą tego robić. Wszystko zależy od ich koloru. Niektóre są zupełnie przezroczyste, inne lekko brązowe lub żółte. Z pewnością każdy znajdzie coś, co będzie jednocześnie ładne i funkcjonalne.

Soczewki polaryzacyjne mogą być umieszczone w tradycyjnych oprawkach, ale spotykamy je także w modelach sportowych, znacznie bardziej zabudowanych. Soczewki tego typu można umieścić w dowolnych oprawkach.