Okulary na wiosnę

Okulary na wiosnę – dlaczego już teraz warto pomyśleć o ochronie oczu?

Przedwiośnie to idealny moment na porządki w domu i w garderobie. Warto przejrzeć ubrania i dodatki, które przydadzą się w sezonie wiosenno-letnim. Jednym z takich gadżetów są z pewnością okulary przeciwsłoneczne. Jeśli te z ubiegłego sezonu nie nadają się do użytku, albo wydają nam się niemodne, należy zaopatrzyć się w nowe. Dlaczego okulary na wiosnę warto kupić już teraz?

Promieniowanie słoneczne wczesną wiosną

Marzec i kwiecień to zdradliwe miesiące, ponieważ pogoda wyjątkowo często się zmienia i nietrudno o przeziębienie. Z drugiej zaś strony wydaje nam się, że słońce nie grzeje wówczas zbyt mocno więc kremy z filtrem i okulary przeciwsłoneczne nie są jeszcze potrzebne. Tymczasem wiosenne słońce jest bardzo ostre i może dotkliwie poparzyć skórę. Szczególnie narażone na jego niepożądane działanie są małe dzieci. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z wiosennych spacerów. Przeciwnie – słońce wczesną wiosną pomaga uzupełnić niedobory witaminy D, które powstały w okresie jesienno-zimowym oraz znacznie poprawia samopoczucie. Wystarczy zadbać o odpowiednią ochronę i zainwestować w okulary z wysokim filtrem UV.

Co roku nowe okulary na wiosnę?

wiosenne okularyNie ma takiej potrzeby, by każdej wiosny zaopatrywać się w nowe okulary, jeśli te sprzed kilku sezonów są w dobrym stanie. Nie warto tego robić tym bardziej, że moda niezwykle szybko się zmienia, ale i zatacza kręgi. To, co było kiedyś modne, zapewne wkrótce znowu będzie na topie.

Ci, którzy wybierają okulary w klasycznych wzorach i kolorach, z klasycznymi oprawkami, nie mają takich problemów, ponieważ ich okulary modne są przez cały czas i pasują do każdej stylizacji. Warto mieć przynajmniej jedną parę takich okularów.

Są jednak i takie osoby, które uwielbiają bawić się modą, lubią zakupy i cieszy ich każda nowa rzecz w szafie. Niekiedy może to być mały dodatek – gadżet, który dopełni całości stylizacji. Z pewnością takim gadżetem są przeciwsłoneczne okulary na wiosnę (więcej na ten temat do przeczytania na eyemasters.pl).

Najmodniejsze okulary na wiosnę 2018

W nadchodzącym sezonie modne będą lustrzanki i lenonki, czyli mamy do czynienia z kontynuacją ubiegłorocznych trendów. Jednak nie będą to już najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne.

Osoby aktywne w branży modowej twierdzą, że najmodniejsze okulary na wiosnę to takie z minimalistycznymi oprawkami i trójkątnymi soczewkami. Duże, toporne oprawki chowamy do szuflad, a zaopatrujemy się w te malutkie. Oprócz kształtu, wyróżniają się także kolorem – delikatny fiolet i róż to najmodniejsze kolory nadchodzącego sezonu.

Oprócz tego modne będą modele przywodzące na myśl okulary laboratoryjne. Wszelkie przezroczystości są mile widziane, choć obok tego występują mocne, wyraziste, często wręcz neonowe kolory.