Najdziwniejsze okulary

Najdziwniejsze okulary – subiektywny przegląd

Okulary, czy to korekcyjne, czy przeciwsłoneczne, mają pełnić określoną funkcję. Albo ułatwiać poprawne widzenie i korygować wady wzroku, albo chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W ostatnich latach okulary pełnią także inną funkcję – estetyczną. Są modnym dodatkiem, gadżetem, który dopełnia stylizację. Z tego powodu gwiazdy kina i sceny muzycznej zakładają najdziwniejsze okulary, byle tylko wyróżnić się z tłumu.

Okulary w tradycyjnej formie

Klasyczne oprawki wykonane są z tworzyw sztucznych lub metalu. Mają standardowe rozmiary, a więc nie zasłaniają połowy twarzy, ani też nie mają minimalistycznej formy. Oprawki mogą być okrągłe niczym lenonki, bądź bardziej kanciaste. Nie posiadają żadnych zdobień. Klasyczne okulary występują w uniwersalnych kolorach, takich jak czerń i brąz. Dzięki temu pasują do każdej stylizacji.

Najdziwniejsze okulary – z czego wynika ich niezwykłość?

Okulary określane mianem „dziwnych” to takie, które mocno odbiegają od klasycznych wzorów. Mogą to być okulary bardzo duże, niemal jak maska zasłaniająca całą twarz. Mogą to być także okulary bardzo niewielkich rozmiarów, z soczewkami wielkości ludzkich oczu. Mogą to być wreszcie bardzo rozbudowane oprawki, wyposażone w dodatki, takie jak królicze uszy, korona czy kokarda. Dziwne okulary to także takie, w których soczewki zastąpiono siatką, kratką czy podłużnymi paskami. Dziwne okulary to wreszcie takie, które mają niezwykle oryginalną kolorystykę.

Po co gwiazdy noszą dziwne okulary?

Najdziwniejsze okulary noszone są po to, by przyciągały spojrzenia i wzbudzały zainteresowanie. Niektóre gwiazdy, szczególnie te mocno dbające o swój wizerunek, noszą je na co dzień. Inne traktują jako element stroju scenicznego. Co ciekawe, dziwne okulary zazwyczaj łączone są z równie dziwacznym ubraniem. Grzeczna stylizacja i szalone okulary to ciekawe połączenie, ale raczej niespotykane. Znacznie częściej obserwujemy dziwaczny wygląd od stóp do głów, przy czym trudno jednoznacznie stwierdzić, czy dana stylizacja jest ładna, czy brzydka. Jest po prostu ciekawa.

Najdziwniejsze okulary gwiazd

Dziwaczne kreacje to oczywiście domena Lady Gagi. Piosenkarka zdecydowanie wygrywa w rankingu gwiazd noszących najdziwniejsze okulary. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać jej oryginalne kreacje, w których zazwyczaj kropkę nad i stanowią ciekawe okulary. Trzeba jednak przyznać, że jej takie szkła pasują.

Dziwaczne okulary noszą również inne topowe piosenkarki, takie jak Rihanna, Madonna czy Katy Perry. Gwiazdy sceny muzycznej bardzo lubią oryginalne dodatki, ale równie chętnie sięgają po nie popularni aktorzy czy aktorki. Wśród nich z całą pewnością znajduje się Brad Pitt.