Filtry przeciwsłoneczne

Filtry przeciwsłoneczne – ochrona

Filtry przeciwsłoneczne kojarzą się przede wszystkim z późną wiosną i latem. Przecież to właśnie wtedy musimy szczególnie dbać o naszą skórę i zapewnić sobie maksymalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Lato to przecież okres kiedy słońce świeci najdłużej i najmocniej, nic więc dziwnego, że większość osób właśnie wtedy stara się zapewnić ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Myślimy wtedy o właściwych okularach przeciwsłonecznych zapewniających wysoką ochronę przed promieniowaniem UV, ochronie skóry głowy,  a więc czapkach czy kapeluszach ochronnych czy w końcu o kremach z filtrami przeciwsłonecznymi.

Czym jednak są filtry przeciwsłoneczne i czy warto o nich pamiętać także zimą? Filtry przeciwsłoneczne to specjalne związki chemiczne wykorzystywane w kosmetykach, które chronią przed szkodliwymi efektami promieniowania słonecznego. Filtry zawierają specjalne substancje, które powodują, że działanie promieni słonecznych na naszą skórę wcale nie jest szkodliwe. Mamy dwa rodzaje filtrów słonecznych – filtry chemiczne oraz filtry fizyczne. Każdy z nich ma inne efekty i sposób działania. Z pewnością warto dokładnie się zastanowić nad właściwościami danego typu filtrów oraz jaki filtr będzie odpowiedni dla nas.

Filtry przeciwsłoneczne – o czym pamiętać

Wybierając kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi należy pamiętać o kilku rzeczach. Nie należy także zapominać, że filtry przeciwsłoneczne są także konieczne zimą. Co ciekawe zimą promieniowanie słoneczne może być równie szkodliwe jak w lecie. W wysokich górach promienie słoneczne zimą mogą być nawet bardziej niebezpieczne niż latem. Promienie odbijają się przecież od śniegu i w ten sposób są znacznie bardziej niebezpieczne dla naszych oczu. Poza tym nie wszystkie kosmetyki faktycznie oferują ochronę przeciwsłoneczną. Niektóre tylko się nią chwalą a w ich składzie tak naprawdę nie znajdziemy wysokiej jakości filtrów przeciwsłonecznych. Dlatego zawsze należy dokładnie czytać składy kosmetyków i zwracać uwagę na ich ilość.