Beta karoten dla oczu

Beta karoten dla oczu – dlaczego jest ważny

Oczy są niezwykle ważne. Przecież nasze codzienne życie zależy od jakości i stanu naszego wzroku. Mamy wiele prac, które w dużej mierze polegają na wzorku lub wymagają jak najlepszej kondycji oczu. Wystarczy choćby pomyśleć o pracach kierowców, pilotów, ale także o tych może bardziej przyziemnych ale jednakowo ważnych, mianowicie o pracy przy komputerze. Jak wiemy w dzisiejszym świcie coraz więcej osób pracuje przy komputerze i spędza przy nim naprawdę długie godziny. W takiej sytuacji, kiedy nasz wzrok naprawdę jest narażony na wiele szkodliwych czynników musimy szczególnie o niego zadbać. Nie wystarczą tylko rutynowe badania kontrolne u okulisty lub optyka, nie wystarczą właściwe warunki pracy, dbałość o oświetlenie czy ćwiczenia. Potrzebna jest także właściwa dieta. Co więcej, właściwa dieta jest często podstawą dobrej jakości wzroku. Co zatem jest szczególnie ważne dla oczu i jak skutecznie wprowadzić zdrową dietę?

Oczy lubią przede wszystkim świeże warzywa i owoce. Co ciekawe, szczególnie zielone warzywa i owoce zawierają naprawdę dużo substancji odżywczych oraz mikro i makroelementów, które mają niezwykle pozytywny wpływ na stan oczu. Warto zatem wzbogacić swoją codzienną dietę i pamiętać o spożywaniu choćby szpinaku lub brokułów. To właśnie w zielonych warzywach i owocach znajdziemy luteinę, która ma niezwykle pozytywny wpływ na oczy. Poza tym pamiętajmy o witaminie B2, a więc o ryboflawinie, którą znajdziemy w mleku i jajkach. Ryboflawina reguluje procesy widzenia i zapobiega zaćmie. Wreszcie, szczególnie ważną substancją jest także beta karoten. Beta karoten dla oczu jest czymś niezwykle potrzebnym. Na czym polegają jego niezwykłe właściwości?

Beta karoten dla oczu – o czym pamiętać

Beta karoten dla oczu znajdziemy przede wszystkim w pietruszce, pomidorach czy szpinaku, ale także w produktach takich jak: wątróbka, nerki czy dynia. Beta karoten jest powszechnie zwany witaminą A i ma wpływ na fotoreceptory siatkówki. Beta karoten dla oczu ma także pozytywny wpływ na odbudowanie tkanki nabłonkowej, która zapewnia dobre widzenie. Warto zatem wzbogacić dietę o beta karoten już dziś.