Okulary przeciwsłoneczne Wayfarer

Okulary przeciwsłoneczne Wayfarer – na czym polega ich fenomen?

Rynek optyczny został dosłownie zalany ogromną ilością okularów przeciwsłonecznych. Współcześnie wszystko jest modne, a wybór oprawek okularowych tak duży, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealną (i to nie jedną!) parę okularów. Trendy zmieniają się bardzo często, ale równie często wracają. Jeśli chodzi o okulary, na topie są zarówno oryginalne kształty i neonowe kolory, jak i klasyczne oprawki i spokojne barwy. Do klasycznych należą m.in. okulary przeciwsłoneczne Wayfarer.

Ray-Ban jako twórca modelu Wayfarer

Okulary przeciwsłoneczne Wayfarer produkuje obecnie wiele wiodących firm rynku optycznego. Nie wszyscy jednak wiedzą, że twórcą modelu była firma Ray-Ban. Marka została zarejestrowana w 1937 roku i od tamtej pory nieustannie tworzy nowe projekty. Jednym z kultowych jest właśnie model Wayfarer, którego powstanie datuje się na 1952 rok. Firma wypuściła na rynek wiele innych modeli okularów łączących klasykę z nowoczesnością, ale to właśnie Wayfarer i Aviator pozostają kultowymi, ulubionymi modelami.

Okulary przeciwsłoneczne Wayfarer – charakterystyka

Oprawki okularów Wayfarer są bardzo klasyczne – proste, dość szerokie i kwadratowe. Ramki są pełne i zazwyczaj dość masywne. Wypełniają je kwadratowe, choć pozbawione ostrych krawędzi soczewki. Dzięki temu, że okulary przeciwsłoneczne Wayfarer nie są szaloną wariacją na temat okularów, pasują do każdego stroju i na każdą okazję. Ich prostota stanowi ich największą zaletę. Dla osób, którym podoba się kształt okularów (pasuje do ich twarzy, współgra z charakterem i stylem ubioru) ale chciałyby wprowadzić powiew świeżości, firmy optyczne mają ciekawe rozwiązania. Rozwiązania te to zwykle ozdobne dżety oraz inne elementy dekoracyjne, takie jak kokardki. Okulary Wayfarer występują w wielu gamach kolorystycznych, dotyczy to zarówno oprawek, jak i soczewek okularowych.

Gdzie można kupić model Wayfarer?

Okulary przeciwsłoneczne Wayfarer można kupić praktycznie wszędzie. Model jest na tyle popularny, że w swojej ofercie umieszcza go każdy producent okularów. Okulary kupimy w supermarkecie i na bazarze, jednak zakup w takim miejscu nie jest dobrym rozwiązaniem. Okulary bazarowe są wykonane z tanich, nietrwałych materiałów i zwykle nie zawierają filtrów UV. Lepszym rozwiązaniem jest wizyta w salonie optycznym. Salony optyczne sprzedają wyroby różnych firm, zarówno lokalnych producentów, jak i topowych światowych marek. Okulary znanych marek znajdziemy m.in. w bardzo popularnym sklepie internetowym Eyemastres. Sklep oferuje okulary przeciwsłoneczne Wayfarer firm takich jak: Ray-Ban, Lacoste, Tom Ford, Vogue, Calvin Klein, Diesel, Oakley, Persol, Police, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Maui Jim. Wybór jest ogromny, a jakość wykonania i komfort noszenia okularów gwarantowane. Stylowe i eleganckie okulary Wayfarer z pewnością nie znudzą się po jednym sezonie. Są tak klasyczne i stylowe, że będą modne zawsze.