okulary lenonki

Okulary lenonki – model, który nigdy nie wychodzi z mody

Większość z nas kupuje okulary przeciwsłoneczne raz na kilka sezonów. Jeśli nadal świetnie spełniają swoje funkcje i do tego dobrze wyglądają, nie ma sensu ich wymieniać. Oczywiście pod warunkiem, że nadal nam się okulary w typie lenonkipodobają, co może być trudne w przypadku ekstrawaganckich modeli, zdecydowanie nienadających się na codzienne wyjścia. Są jednak takie modele okularów, które nigdy nie wychodzą z mody, mimo że okresowo nie widać ich na ulicach. Należą do nich okulary lenonki.

Dlaczego niektóre modele okularów nie wychodzą z mody?

Powodów tego stanu rzeczy jest kilka. Większość tych modeli ma ugruntowaną pozycję na rynku optycznym. Popularność zdobyły wiele lat temu przy okazji jakichś ważnych wydarzeń, bądź też zostały wypromowane przez sławne osobistości. Przykładowo okulary lenonki swoją popularność zawdzięczają brytyjskiemu muzykowi o znanym wszystkim nazwisku – John Lennon.
Niektóre modele nigdy nie wychodzą z mody, ponieważ mają klasyczne formy i kolory. Są to modele, które mogą nosić wszyscy, począwszy od pracowników korporacji, poprzez poważnych biznesmenów, skończywszy na artystach. Klasyczne formy i kolory sprawiają, że okulary te nadają się na każdą okazję i pasują do każdej stylizacji.

Modele okularów, które nie wychodzą z mody

oprawki lenonkiŚmiało można rzec, że prym wiodą tutaj okulary Ray ban, zwłaszcza ich pierwsze modele, czyli Aviatory, okulary Wayfarer czy Clubmasters. Popularność zdobyły wiele lat temu i do dziś są dostępne w sklepach internetowych i salonach optycznych. Dostępne są zarówno ich klasyczne wersje, jak i lekko zmodyfikowane egzemplarze, odpowiadające potrzebom przeobrażającego się społeczeństwa.
Do popularnych przed laty modeli, po które chętnie sięgamy także i dzisiaj, należą również okulary panto, pilotki czy kocie oczy, nawiązujące nieco do stylu retro. Obok tego z pewnością należy wymienić okulary lenonki.

Okulary lenonki – krótka charakterystyka

Okulary lenonki znajdziemy w ofercie większości sklepów internetowych z akcesoriami optycznymi (zobacz eyemasters.pl). Model ten posiada niewielkie, delikatne oprawki, ale najważniejszy jest ich okrągły kształt. Okrągłe soczewki zostały umieszczone w cienkich, najczęściej drucianych ramkach, które ze względu na swą piórkową wagę nie uciskają nosa ani uszu – okulary lenonki są komfortowe w noszeniu. Oczywiście nie jest to model, w którym dobrze wygląda każda twarz, ponieważ ze względu na budowę i wielkość raczej nie dodają atrakcyjności osobom o twarzy owalnej czy okrągłej, ale świetnie wyglądają na twarzy trójkątnej czy kwadratowej.