Ochrona wzroku

Ochrona wzroku latem

O wzrok należy dbać przez cały rok, nie tylko latem lub wtedy gdy czujemy się przemęczeni. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest ochrona wzorku w lecie, kiedy promienie słoneczne docierają do nas w znacznie większej ilości niż w czasie innych pór roku a promieniowanie UV jest wyjątkowo szkodliwe. Coraz więcej osób świadomie wybiera rodzaj okularów przeciwsłonecznych, które chronią ich wzrok w okresie letnim. Cieszy również fakt, że coraz więcej osób wybierając okulary przeciwsłoneczne nie kieruje się tylko wyborem popularnego modelu, ale takimi kryteriami jak polaryzacja szkieł, powłoka antyrefleksyjna czy wreszcie stopień i rodzaj ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ochrona wzroku latem nie powinna się jednak ograniczać do zakupu właściwych okularów przeciwsłonecznych. Należy także zadbać o inne czynniki, które mają wpływ na nasz wzrok, takie jak właściwa dieta czy sposób pracy przy komputerze.

Ochrona wzroku jesienią i zimą

Właściwa dieta to szczególnie ważny element ochrony wzroku w okresie jesienno-zimowym. Jesień to czas kiedy zaczynają się długie wieczory, szybciej robi się ciemno i w związku z tym nasze oczy mogą się szybciej męczyć. To także czas kiedy temperatury znacznie spadają, w związku z tym zaczynamy ogrzewać pomieszczenia. Ogrzewanie sprawia, że wnętrza domów czy biur stają się suche i mogą wpływać na zwiększoną wrażliwość oczu oraz szybsze zmęczenie. Dodatkowo praca przy komputerze sprawia, że oczy są naprawdę zmęczone a jakość naszego wzroku może się znacznie pogorszyć. Jak postępować w takiej sytuacji, aby dbać o nasze oczy i wzrok?

Ochrona wzroku jesienią i zimą to przede wszystkim dbanie o dostarczenie odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Powinniśmy w tym czasie jeść wszelkiego rodzaju produkty bogate w witaminy A, C oraz E. Możemy zatem wzbogacić naszą dietę o takie składniki jak marchewka, papryka czerwona, szparagi czy migdały. Pamiętajmy także, że kwasy omega-3 to także samo zdrowie dla naszych oczu. Jedzmy zatem regularnie tłuste ryby czy owoce morza. Dzięki uwzględnieniu w naszej diecie tych właśnie produktów możemy być pewni, że nasze oczy szybciej się zregenerują i nie będą się tak szybko męczyć.